Yunanistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Yunanistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu ise, başvuru belgeleri içerisinde bulunan oldukça önemli bir konuma sahiptir. Yunanistan vizesi adına yapılacak olan başvuruların olumlu açıdan sonuçlanması birçok belgenin temin edilmesi taraflarca talep edilmektedir. Tüm belgelerin yunanistan Schengen vize başvuru formunda özetle bir şekilde belirtilmektedir.

 

Tüm Schengen ülkeleri adına standart bir başvuru formu bulunmaktadır, ülkenin kendi İçerisinde kullandığı dilde hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra üzerinde Türkçe açıklamalar ile de başvuru yapan kişi gerekli bilgileri vermektedir. Bunun yanı sıra başvuru formundaki yazılar ise büyük harfle yazılmalıdır. Başvuru formunda yazılan bilgiler ile ibraz edilecek bilgiler arasında bir uyumlun olması gerekmektedir. 

Aksi durumda kişinin yapmış olduğu vize başvurusu bilgiler ve belge dekiler ile tutarsızlık oluşması halinde olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Var ise davet eden kurumun da pek çok bilginin yer almış olduğu form içerisinde resmi bir belge niteliği taşımasından dolayı, başvuru yapan kişinin atmış olduğu imza ile yazdıklarının ve vermiş olduğu bilgilerin de onaylanmış olması anlamına gelmektedir.

 

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, form içerisinde bulunan fotoğraf bölümüne eklenecek olan bir resmin de yetkili merciler tarafından talep edilen standartlarda olması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişi ise, bu bilgilerin tümüne vize merkezlerinden ulaşabilme hakkına sahiptir. Yunanistan adına yapılacak olan vize başvuru dosyasının, Türkiye sınırları içerisinde bulunan Yunan temsilciliğini sunumu bir dilekçe ile desteklenmesi gerekmektedir.

 

Konsolosluk adına yazılması Gereken yunanistan vize başvuru formunu dilekçesi, seyahat edecek olan şahıs ile ilgili tüm temel bilgileri içermelidir. Ayrıca ülkeye gidiş ve dönüş tarihlerini kapsaması gerekmektedir, ne amaçla gittiğini, başvuru yapan kişinin masraflarını kimin tarafından ve nasıl karşılanacağına dair yazılı bir belgenin de başvuru dosyasının içerisinde yer alması gerekmektedir. Başvuruyu yapan kişi, görevli olarak Yunanistan’a seyahat etmesi gerekiyor iste dilekçe, bu görevlendirmeyi yapan iş yeri ya da kişi tarafından hazırlanmış ve imzalı bir şekilde onaylanmış olması talep edilmektedir.

 

Bireysel dilekçe neredeyse kişi kendi imzası ile dilekçeyi ibraz etmelidir. Dilekçesinde ayrıca seyahat bitiminde kendi ülkesine döneceğine dair ikna edici bir ifade gerekli makamlara beyan edilmelidir. Yunanistan ile yetkili makamlar tarafından başvuru yapacak kişiyi tanımaya ve seyahat nedeni öğrenmeye yönelik olan hazırlanmış bir formdur. Başvuru yapacak kişinin dikkatli bir şekilde doldurması gereken resmi bir başvuru formu olarak bilinmektedir. Formun doldurulması aşamasında ise herhangi bir hata yapılması halinde kişinin yapmış olduğu başvurunun konsolosluk tarafından ret cevabı almasına sebep olmaktadır. Başvuru formunun içerisindeki başvuruyu yapan kişiye ait kişisel bilgiler, pasaportunun bilgileri, seyahat nedeni gibi sorular bulunmaktadır.

 

Yunanistan vize başvuru formu kişinin doldurulması gereken, içerisinde yer alacak soruların eksiksiz ve doğru bir şekilde talep edilen nitelikte olması gerekmektedir. Yunanistan vizesi başvuru süresi içerisinde teslim edilen diğer gerekli evraklarla birlikte başvuru formu içerisinde de yer alan sorulara verilmiş olan bütün yanıtların birbiri ile uyumlu olması kişi açısından oldukça önemli bir haldir. Tarafından doldurulması gereken formun içerisinde yer alacak soruların eksiksiz ve doğru bir şekilde talep edilen nitelikte doldurulması gerekmektedir.

 

Yunanistan vizesi başvuru süresi içerisinde teslim edilen diğer gerekli evraklarla birlikte başvuru formu içerisinde de yer alan sorulara verilmiş olan bütün yanıtların birbiri ile uyumlu olması kişi açısından oldukça önemli bir haldir. Vize başvuru formu be yetkili mercilerin bize değerlendirme süresince oldukça önemli bir rol alması nedeniyle herhangi bir eksiklik durumunda, yanlış ya da doğru bir nitelik taşımayan yanıtların içermesi kişinin yapmış olduğu başvurusunun reddedilmesini sonuç vermektedir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra başvuru dosyasının iade edilmesine de sebebiyet verebilmektedir. Başvuru formunun kişi tarafından büyük harflerle ve anlaşılır bir biçimde yazılması gerekmektedir ayrıca okunaklı bir şekilde ve tükenmez kalem ile doldurulmuş olması da talep edilmektedir.

 

Başvuru formu başvuruda bulunan şahıs tarafından imzalanmış ve onaylanmış bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış kişiler ise bize başvuru sahiplerine ait başvuru formlarını eksiksiz olarak doldurduktan sonra anne ve babası tarafından imzalanmış olması kesinlikle büyük bir önem arz etmektedir. Vize başvuru formu dolduruldu aşamasında ise yapılan herhangi bir hatadan kaynaklanarak kişinin yapmış olduğu bize başvurusu olumsuz bir şekilde sonuçlanmasını sebebiyet vermektedir.

 

Başvuru formunun Türkçe olarak doldurulması ve Türkçe dilinin kullanılmasında herhangi bir engel de bulunmamaktadır. Vize başvuru formunu kişi doldurmadan yunanistan vize başvurusunda bulunması söz konusu değildir. Yunanistan vize başvuru formu kişinin vize alabilmesi adına açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Yunanistan’ın yetkili kurum ve kuruluşları tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezleri ya da vize firmaları başvuru formu doldurulması aşamasında kişiye yeterli ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Başvuru formu bizzat doldurulabilir ya da herhangi bir hata yapmamak için vize merkezleri tarafından danışmanlık hizmeti doğrultusunda bu başvuru formu doldurula bilmektedir.

 

Başvurunun yetkili merciler tarafından değerlendirilmesi ve bunun beraberinde onaylanması aşamasında formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması konsolosluk tarafından oldukça önemlidir. Ayrıca yunanistan vize başvuru formunu kişi doldururken dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Yunanistan vize başvuru formunu kişi başvuru sırasında İngilizce ve Yunanca olarak doldurması da gerekecektir. Ancak Türkçe dilinde doldurması herhangi bir engel taşımamaktadır. Başvuru formunu talep edilenlerin doğrultusunda tükenmez bir kalem ile doldurması gerekmektedir. Formu içerisinde harflerin büyük bir şekilde kullanılmasına da özen gösterilmesi gerekmektedir. Bilgilerini üzerini çizmek ya da karalamak gibi işlemlerde başvuru yapan kişi kesinlikle bulunmamalıdır. Biyometrik fotoğraflar ise verilen kutucuğa belirtilen ölçülerde yapılması gerekmektedir.

 

Ayrıca Yunanistan vize başvuru formunu kişi doldururken dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Yunanistan vize başvuru formuna kişi başvuru sırasında İngilizce ve Yunanca olarak doldurması da gerekecektir. Ancak Türkçe dilinde doldurması herhangi bir engel taşımamaktadır. Başvuru formunu talep edilenlerin doğrultusunda tükenmez bir kalem ile doldurması gerekmektedir.

 

Formun içerisinde harflerin büyük bir şekilde kullanılmasına da özen gösterilmesi gerekmektedir. Bilgilerin üzerini çizmek ya da karalamak gibi işlemlerde başvuru yapan kişi kesinlikle bulunmamalıdır. Biyometrik fotoğraflar ise verilen kutucuğa belirtilen ölçülerde yapılması gerekmektedir. Başvuru yapan kişiye formun en alt kısmında bulunan imza bölümünü de tamamladıktan daha sonra bilgilerinin doğruluğunu ve yazım hatasının olmadığını dikkatli bir şekilde teyit etmesi gerekmektedir. Bu etmenler dikkat edilmesi gereken küçük ancak bize başvuru sürecinin onaylanmış olması için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

 

Kişinin imzasının aynı zamanda pasaportunda bulunan imza ile kesinlikle aynı olması gerekmektedir. Yetkili makamlar bu ayrıntıyı kesinlikle göz önüne alacakları için oldukça önem arz etmektedir. Kişinin imzasının uyumlu olması ve pasaporttaki imza ile birebir aynı olması gerekmektedir. Bu kurallar doğrultusunda kişinin yunanistan vize başvuru formuna dikkat etmesi gereken kurallar olarak belirlenmiştir. Yunanistan’ın yetkili makamların vize başvurusunda dikkatli bir şekilde inceledikten daha sonra bilgilerin eksiksiz ve anlaşılır şekilde olmasına ayrıca dikkat etmektedir. Kişinin yapmış olduğu başvuruda gerekli olan evrakların içerisinde yetkililer tarafından bir tereddüt yaşanır ise kişinin vizesi reddedilmektedir.

Yunanistan Vize başvuru formu

Yunanistan Vize başvuru formu

Yunanistan vize başvurusu

Yunanistan vize başvurusu

Kosmos Vize başvuru formu

Kosmos Vize başvuru formu

Yunanistan vize danışmanlık

Yunanistan vize danışmanlık

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu