Yunanistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Yunanistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi adına gerekli olan evraklar her vize kategorisi için değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra geçerli bir pasaporta sahip olmayan kişiler ise, vize başvurusu yapma imkânı ne yazık ki yoktur. Nüfus cüzdanı fotokopisi, kişinin seyahat süresinde beklenmeyen acil durumlarına nazaran masrafların karşılanabilecek bir seyahat sağlık sigortasının beyan edilmesi, talep edilen ölçülerde çekilen iki adet biyometrik fotoğraflar, mali yeterliliğin beyan edilmesi, kişinin yolculuk ve konaklama başlangıç ile bitiş tarihleri her vize türü adına talep edilen standart evraklar olarak bilinmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra, başvuru yapacak kişinin mesleğine göre konsolosluğa ibraz edilmesi gereken belgeler arasında bulunmaktadır. Ancak bunlar, başvuru yapan kişinin seyahat sebebine ve mesleki pozisyonuna göre değişkenlikler gösterebilmektedir. Kısacası örnek verecek olursak bir iş görüşmesi adına yunanistan ülkesine vize talep edilirken, görevlendirme yapan iş yeri sahibi çalışanının ne amaç doğrultusunda ülkeye gitmesi gerektiğini belirtmesi ve bunun yanı sıra iş yeri sahibi olduğunu kanıtlaması yetkili taraflarca kabul aşamasında önemli bir rol oynamaktadır.

 

Ayrıca, Yunanistan’a aile ve arkadaş ziyareti, öğrenci vizesi benzerinde bulunulan taleplerde, Yunanistan ülkesindeki ilgili yerlerden davetiye alınması yetkili makamlar tarafından talep edilmektedir. Yunanistan vize türleri için gerekli ve güncel bilgileri kişi, vize başvuru merkezlerine ya da firmalarını arayarak gerekli bilgiye sahip olabilme hakkına sahiptir.

 

Yunanistan vize başvuruları da dahil olmak kaydı ile bütün vize başvuruları adına hazırlanacak tüm belgelerin talep edilen şekilde olması, başvurunun olumlu olarak sonuçlanmasına büyük bir şekilde etki etmektedir. Talep edilen evrakların gerekli yerlerden onaylanması adına bazılarının yetkili birimlerce imzalanmış ve bunun beraberinde kaşe ile damgalanmış olması gerekebilmektedir.

 

Yanlış ya da eksik bilgilerin beyan edilmesi halinde vize talebinde bulunan kişinin vize süreci olumsuz bir yönde ilerlemektedir. Kişinin vize talebinin reddedilmesi ne kadar yol açmaktadır. Kurumlar tarafınca sağlanacak olan bir takım resmî evrakların, antetli bir kağıda hazırlanması talep edilebilmektedir. Eğer davetiye isteniyor ise, yunanistan sınırları içerisindeki bulunan ilgili makamlar tarafından hazırlanıp, onaylı olacak bir şekilde vize başvuru dosyası içerisine başvuru sahibine gönderilmelidir. Tüm bu sayılanların yanı sıra, tüm evrakların güncel olması da konsolosluk tarafından oldukça önemlidir. Konsolosluk, üç aydan eski olan belgeler için kişinin başvurmuş olduğu vizenin reddine karar vermektedir. Vize başvuru dosyasına üç aydan eski olan evraklar eklenmemelidir.

 

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar arasında kişinin ilk önce geçerli bir pasaportun olması gerekmektedir. Pasaportun en az 10 yıl olması şarttır. Kişinin pasaportu eğer on yıldan da eski ise ne yazıkki vize başvurusunda bulunamamaktadır. Ayrıca pasaportun içerisinde en az iki adet sayfanın, vizenin işlenebilir olması adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Pasaportun içerisinde en az iki adet sayfanın kesinlikle boş bulundurması gerekilmektedir.

 

Geçerli bir pasaporta sahip olan kişi, yasal olarak bireysel başvuru yapabilmesi adına 18 yaşını kesinlikle doldurmuş olması gerekmektedir. Eğer 18 yaşını doldurmamış kişiler başvuru yapacak ise anne ve babasının tarafından imzalanması gereken belge ile başvuru işlemlerini gerçekleştirmektedir. Yunanistan vize başvurusu yapar iken, hazırlanması gereken şartta evrakların eksiksiz ve hatasız bir şekilde dosya önce sunulması makamlar tarafından talep edilmektedir.

 

Yunanistan vize başvuru formu ise, vize talep dilekçesi tarzındaki belgelerde verilen bilgilerin tutarlı ve tam olması oldukça önem arz etmekAyrıca vize başvuruları konsolosluk tarafından incelenmektedir ve hatalı ya da tutarsız bilgilerin verilmiş olması halinde kişinin vize ret alma riski oldukça yüksektir.

Yunanistan vizesi almak isteyen vatandaşlar herhangi bir suça karışmış ise ya da ülke dışına çıkmaları yasak ise konsolosluk tarafından başvuruları direkt olarak ret almaktadır. Evraklarını beyan edilmesinin yanı sıra yunanistan vizesi alırken en önemli unsurlardan biri ise biyometrik verilerin kaydedilmesidir.

Schengen üyesi olan yunanistan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler yetkili bize başvuru merkezleri tarafından randevu alarak parmak izi kayıt işlemini gerçekleştirmesi adına bizzat bize başvuru merkezine gitmeleri gerekmektedir. Schengen kurallarının belirlemiş olduğu 2014 yılı ve sonrasında bulunan Schengen veritabanına parmak izinin verilmiş olması muhakkak zorunludur. Parmak izini vermiş olan başvuru yapacak olan kişiler, randevuda şahsi bir şekilde bulunarak tüm biyometrik verilerini beyan ettirmeleri gerekmektedir.

Yunanistan vizesi adına başvurular direkt olarak konsolosluk tarafından gerçekleştirilmektedir. Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezleri ya da firmaları aracılığı ile vize işlemleri Gerçekleştirilmektedir. Yunanistan vize başvuru formu, başvuru belgeleri arasında bulunan oldukça önemli bir konuma sahiptir. Yunanistan vizesi adına kişinin yapacak olduğu başvuruların olumlu sonuçlanması için, birçok belgenin temin edilmesi talep edilmektedir. Bu belgelerin tümü, yunanistan Schengen vize başvuru formunda özetle bir şekilde belirtilmektedir.

 

Tüm Schengen ülkelerini kapsayacak standart bir şekli olan vize formunun, ülkenin kendi dilinde hazırlanması ve üzerine de Türkçe açıklamaların bulundurulması muhakkak gerekmektedir. Başvuru formundaki yazıların, büyük harfle yazılması talep edilmektedir. Başvuru formunda yazılan bilgiler ile sunulması gereken belgeler arasında bir uyumun olması gerekmektedir. Aksi durumda, evraklarda genelde tutarsızlık oluşmasının sonucunda konsolosluk tarafından kişinin yapmış olduğu vize başvurusu olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Ayrıca form üzerinde, fotoğraf bölümüne eklenecek olan resmin de makamlar tarafından talep edilen standartlara uyuması zorunludur.

 

Bu belgeye, vize merkez tarafından ulaşılabilmektedir. Ayrıca başvuruda gerekli olan evrakların listesini kişi yetkilendirilmiş olan vize merkezleri tarafından ulaşabilmektedir. Kişi başvuruda otel ve uçak rezervasyonun çıktı belgelerini de dosya içerisinde bulundurmalıdır. Konaklama ve gidiş-dönüş uçak biletlerinin yanında ülke değiştirilecek ise belirtilen konaklama yerinden daha farklı bir yerde kalınacak ise o rezervasyon bilgilerini de talep edilen dosyaların içerisine eklenmesi tavsiye edilmektedir.

 

Seyahat sağlık sigortası ise kişinin seyahatini tamamını kapsayan, yaş sınırı bulunmayan ve 30.000 Euro olan sigorta, yunanistan vize başvurusu için asli belgeler arasında bulunmaktadır. Alıcı kişinin güncel bilgilerin olduğu nüfus cüzdanı fotokopisinin ve aile fertlerinin ikametinde belirtildiği nüfus kayıt örneğinde makamlar tarafından talep edilen dosyanın içerisine eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca kişinin kimlik kartının da ön ve arka yüzünün renkli bir şekilde taranmış fotokopisi de dosya içerisinde bulunması gereken diğer evraklardan sadece bir tanesidir. Yunanistan vizesi için gerekli evraklar kişisel, mali ve mesleki durumun özetini muhakkak bildirmelidir. Kişinin evrakların en son üç ay içinde alınmış olması şarttır.

 

Kişinin istisnai durumlarda ya da belge farklılığından dolayı bu tarihi son 10 gün olarak belirlenmiştir. Seyahat tarihlerinin, kişinin seyahat masraflarını nasıl karşılayacağına dair de bir bilginin yer alması, dilekçe belgeleri ile birlikte teslim edilmesi talep edilmektedir. Yunanistan ülkesine seyahat etmeyi planlayan kişilerin, gidiş nedenine göre uygun bir vize türünde Yunanistan vizesi için gerekli evraklar hazırlanması gerekmektedir. Kişinin bu güncel bilgiye ulaşabilmesi için başvuru merkezleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Belirtmekte fayda vardır ki kişinin vize merkezlerinden bilgi almasının halinde, vize merkezleri kişiden hiçbir ücret talebinde bulunmamaktadır.

 

Ortak evrak listelerinde belirtilen evrakların, yunanistan’a seyahat edecek olan tüm kişiler tarafından hazırlanması talep edilmektedir. Ayrıca bunun yanında, seyahat nedenine göre istenen evraklarında hazırlanarak başvuru dosyasının Yunanistan ve danışma merkezlerine ulaştırılması gerekmektedir.

Yunanistan vize evrakları Kosmos

Yunanistan vize evrakları Kosmos

Yunanistan vizesi için Gerekli Evraklar 2020

Yunanistan vizesi için Gerekli Evraklar 2020

Yunanistan çalışma vizesi gerekli evraklar

Yunanistan çalışma vizesi gerekli evraklar

Schengen Vizesi için gerekli evraklar 2020

Schengen Vizesi için gerekli evraklar 2020

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu