Yunanistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Yunanistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Kanada Vize İşlemleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yunanistan vize ücreti ne kadar?

Yunanistan vize ücretlerinde vize alacak olan kişinin yaşına ve seyahat türüne göre farklılıklar göstermektedir. Kişilerin ödemiş olduğu vize ücretini içerisinde konsolosluk harç ve vize başvuru merkezi bedelleri de bulunmaktadır. Yunanistan vizesi almak isteyen kişilerin vize başvuru merkezine giderek başvuruyu bizzat yapmaları ve ödemelerde orada yapmaları büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca burada vize başvurusu yapan kişinin seyahat gerekçelerini de doğru ve açık bir biçimde aktarması gerekmektedir. Bu açıklamadaki neden ise, vize başvuru sürecinin sorunsuz devam etmesini sağlamaktır. Vize başvuru merkezlerine başvuru yapan ve başvuruları onaylayan kişiler son aşama olan ödeme aşamasında gelirler. Son güncel rakamlara göre Yunanistan vize ücretleri şu şekildedir, ticari vize €100, 0-12 yaş arası €30, turistik vize €100, kültürel vize €100 ve ziyaret vizesi €100 şeklindedir.

Ayrıca Erasmus vizesi, şoför vizesi, kapı vizesi, kaptanlar için vize ve gemici vizesi ücretleri de müşteri temsilcileri tarafından belirlenmektedir. Ayrıca Yunanistan vizesi almak isteyen kişiler  vize ücretine ek olarak 30 Euro ek hizmet ücreti ödemektedirler. Ancak bu hizmet ücreti zorunlu değildir. Kişiler eğer isterse karşılama hizmeti, ön başvuru görüşmesi ve evrak listesi gönderimi gibi birçok çeşitli hizmetin bulunduğu paket halinde sonuna ek hizmetle alabilirler. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki bu başvuru işlemi ve sonuç alımı 7 ile 15 iş günü sürmektedir.

 Yunanistan vize danışmanlık hizmeti ne kadar ?

Yunanistan için vize almak isteyen kişilerin danışmanlık hizmeti alması zorunlu değil ancak gereklidir. Kişiler eğer danışmanlık hizmeti alırsa danışmanları onların yapması gereken bütün evrak işlerini takip eder ve en doğru şekilde yapar.  Ayrıca  bu hizmetlerin yanı sıra vize başvurusunda bulunan kişiler mesleki pozisyonunun doğru belirlenmesi, kişinin seyahat nedenine göre evrak listesinin hazırlanması, kişinin statüsünün belirlenmesi ve belgelerin müşteriye ulaştırılması işlemleri de vize danışmanı tarafından yapılır. Vize danışmanları bütün bu evrak hizmetlerinin yanı sıra vize başvurusu yapmış oldukları ülkelerin uzmanları ile görüşme imkanı tanırlar.

Bu görüşmeler ortalama 1 saat ve 7 ila 8 adet olmaktadır. Kişiler bu görüşmeler esnasında süreçle ilgili bilgi alır ve aklındaki soruları yanıtlarlar. Bütün bu işlemler bittikten sonra işte eğer ön başvurunuzu reddedilirse sizden 100 TL’lik bir hizmet ücreti istenmektedir.  Ancak vize başvurunuz kabul edilir ise başvuru formu hazırlamanız gerekmektedir. Bu son formunuz olduğundan ve yetkili makamlara gideceğinden dolayı en doğru şekilde ve ileri seviye İngilizce ile doldurulmalıdır. İşte bu noktada vize danışmanınızın size yardımcı olacaktır.

Form doldurma işlemi sonrasında seyahat bilgilerinizin, çalışma belgelerinizin ve kişisel bilgilerinizin doğru bir şekilde hazırlanıp verilmesi gerekmektedir. Bütün bu işlemleri de vize danışmanınız en doğru şekilde yapacaktır. En ilginç  hizmetlerden biri olan karşılama hizmeti de mülakata gelen kişinin mülakat öncesinde karşılanmasıdır.  Kişi mülakat öncesi uzmanı tarafından karşılanır ve mülakat hakkında bir görüşme yapılır.  Bütün bu işlemler sonrasında mülakattan geçen ve vize almaya hak kazanan kişiden istenen ücret ve 30 Euro’dur.

Yunanistan vizesi ile schengen ülkelerine seyahat edilebilirken Kanada , Amerika , ingiltere gibi ülkelere seyahat edilemez.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu