Yunanistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Yunanistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Yunanistan Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yunanistan Randevu Formu

Yunanistan randevu formu ise, dan başvuru yapan kişiye tanımaya öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış bir resmî belgede. Formun doldurulması gereken sırada herhangi bir hata yapılması halinde, başvurunun sebebiyet vermektedir. Başvuru formu içerisinde bunları kişisel bilgiler, pasaport bilgileri bulunmaktadır.

Başvuru aşamasında doldurması gereken formu eksiksiz ve doğru bir şekilde anıt vermesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Yunanistan vizesi başvuru süreci içerisinde teslim edilecek olan diğer gerekli evraklar ile vize başvuru formu içersinde yanıtlanmış olan soruların uyumlu olması. Vize başvuru formu ve Konsolosluğu tarafınca değerlendirme adımında oldukça önemli bir rol üstlenmesi sebebiyle herhangi bir eksik ya da yanlış tutarsız ya. Tüm bunun yanı sıra başvuru dosyasının iade edilmesine de neden olabilmektedir.

Yunanistan randevu formunu büyük harflerle yazılmış olması, anlaşılır, okunaklı ve tükenmez kalemle doldurulmuş olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Başvuru formu, başvuru yapan kişi tarafından imzalanmış olması şarttır. Eğer başvuru yapacak kişi 18 yaşından küçük ise, vize başvuru sahiplerine ait başvuru formları eksiksiz bir şekilde doldurulduktan daha sonra başvuru yapacak olan kişinin ebeveynleri tarafından form imzalanmış bir şekilde beyan edilmelidir. 

Biz de başvuru formunun doldurulması gereken sırada yapılacak olan herhangi bir hata kişinin yapmış olduğu vize başvurusunu olumsuz bir şekilde sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir. Başvuru formunun, Türkçe dilinde doldurulması halinde Türkçe harflerin kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Vize başvuru formunu doldurmadan hemen önce yunanistan vize başvurusunda ne yazık ki mümkün değildir.

Yetkili merciler tarafından yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezleri veyahut firmaları ile başvuru formu doldurulması aşamasında kişiye danışmanlık hizmetini sağlamaktadır. Başvuru formu bizzat doldurulabilir ya da kişi herhangi bir hata yapmamak amacı ile yetkilendirilmiş olan bize başvuru merkezlerinden uzman danışmanlık hizmeti alabilme hakkına da sahiptir. Yapılmış olan vize başvurusunun, konsolosluk tarafından değerlendirilmesi ve onaylanması sırasında formun doğru ve net bir şekilde doldurulmuş olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Ayrıca yunanistan için ondan bir başvuru formu da bulunmaktadır. Kişinin kimlik, medeni hali ve Uyruk bilgileri yer alması gerekmektedir.

Kişinin soyadı ve isim bölümünü de karıştırmaması gerekmektedir. Reşit olmayan kişiler için ebeveyn ya da yasal vasisinin bilgileri yer almak zorundadır. Kişinin telefon, aktif bir şekilde kullanmış olduğun mail adresi ve Ahmet adresini içeren sorulardan oluşmasından dolayı kişinin bu bilgilerden yararlanarak eksiksiz bir şekilde evrakları online site üzerinden teslim etmesi gerekmektedir. Online bir şekilde bulunan bu başvuru formu içerisinde, vize başvurusunun reddedilmesi durumunda kişi vize başvuru ücretinin iade edilemeyeceğini kabul etmesi gerekmektedir. Yetkilendirilmiş olan bize başvuru merkezleri sözleşmesine dair, bilgilendirmeyi okumuş olarak kabul etmesi akabinde formun oluşturulabilir ve indirilebilir olmasına dikkat etmesi gerekmektedir.

Doldurulacak olan bu formunu bize başvuru merkeziniz sisteminde, başvuru yapılmamış olduğu tespit edilir ise en az üç ay kalacaktır. Bu süre zarfı içerisinde form otomatik bir şekilde silinecektir. İlgili sözleşmeler ve beyanlar formun ilk sayfasında oluşturulmuş bir şekilde bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişiler tüm formların de Türkçe, İngilizce ya da Yunanca dilde doldurabilme hakkına sahiptir. Yunanistan vize başvuru formu adına kişinin ihtiyacı olan tüm bilgileri yetkilendirilmiş vize merkezleri ya da firmaları aracılığı ile sağlayabilmektedir. Bilinmesinde fayda vardır ki bize merkezleri ya da firmaları bilgilendirme yapmış oldukları tüm bilgiler için hiçbir şekilde kişiden kendi taraflarına ücret talebinde bulunamamaktadırlar. Yunanistan vize başvuru formu ise, konsolosluğunun vize başvurusunu yapan kişiyi tanıma amacı ile, mesleki pozisyonunu ve durumunu, iletişim bilgilerini kaydetmek amacıyla kullanmış olduğu ön form olarak bilinmektedir.

Yunanistan vize başvuru formları genellikle bütün ülkeler adına benzerlik taşımaktadır. Schengen formlarının ön sayfaları farklı olmasına rağmen sorulan sorular ve içerikler hemen hemen aynı özelliktedir. Yunanistan başvuru formunun içerisinde bulunan bilgiler ise kişinin soyadı, evlilik ya da boşanma sebepleri kararı neticesinde değişen bir soy isim, kişinin pasaporttaki kullanmış olduğu adını talep etmektedir. Ayrıca kişinin doğmuş olduğu ülke, şu anda vatandaşlığı, daha önce herhangi bir ülkenin Vatandaşı ise o bilginin yer alması talep edilmektedir.

Yunanistan randevu formu üzerinde yapılmaması gereken ler ise formu doldururken farklı renklerde kalem kullanmak, vize formunu renkli kalemine doldurmak, gerekli bilgilerin girilmesi gereken yerlerden sözcükleri taşırmak, vize formu doldurur iken kurşun kalem kullanmak, form üzerinde farklı yazı stilleri ile doldurulması, formun yetkili makamlar tarafından doldurulması gerek görülen bölümlerde işaretleme yapmak, form üzerinde karalama yapmak gibi faaliyetler doğrultusunda kişinin formu kabul edilmemektedir. Bu tip hataların sonucunda, yunanistan vize başvuru formlarının negatif bir şekilde sonuç alması yüksek bir ihtimal değil. Bu gibi bir engel ile karşılaşmamak adına kişinin oldukça dikkatli ve gerçeği olumlu bir şekilde başvuru formunu doldurulması tavsiye edilmektedir. Ayrıca konsolosluk vize mülakatına talep etme yetkisine sahiptir.

Kişiler Yunanistan vizesi adına yapmış olduğu işlemler içerisinde gerekli durumların akabinde Yunanistan randevu formu yapan kişilerin değerlendirme aşamasında mülakata çağrılma ihtimalleri vardır. Ancak kişilerin bize mülakatına ve davet edilmek adına vize başvurusunun reddedilecek olduğunu düşünmemeleri gerekmektedir. Yunanistan Schengen vize başvuru aşamalarında vize mülakata çağrılmış olan başvuru yapan kişilerin, genel itibari ile ilk kez Schengen vize başvurusunda bunlar kişilerin olmasıdır. Yetkili makamların, başvuru sahibine görerek seyahat sebebini ve talep edilen evraklar ile ilgili ek evrak isteme hakkına sahiptir.

Konsolosluk başvuru yapan kişiyi bilgilendirerek mülakat aşamasında evrak talebinde bulunabilmektedir. Yunanistan vize başvuru aşamasında ise, konsolosluğa beyan edilmiş olan seyahat nedenle kişinin sadık olması gerekmektedir. Kişinin pasaportun üzerinde yer alan vize geçerlilik tarihi ve giriş hakkı sayısına bağlı olarak seyahat edilmesi gerekmektedir. Vize başvuru aşamasında ise, konsolosla satın alınmış ya da rezervasyon yapılmış otel ve uçak evraklarını göstermeyerek bu işlemi bize onayından daha sonra yapmak isteyebilme hakkı da bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra rezervasyonu, bizde geçerlik süresini uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Seyahat nedeni Yunanistan ve başka ülkeleri kapsayacak bir şekilde gerçekleştirilecek ve araç ile yapılacak ise sahip olan vizenin giriş hakkı oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Yunanistan seyahati süresi boyunca kişinin pasaportunu güvenli ve temiz bir şekilde daima yanında taşıması gerekli makamlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Ayrıca Yunanistan sınırı ve geçiş noktaları üzerinden kişinin yapacak olduğu seyahat tamamen yunanistan ülkesinin insiyatifi altında bulunmaktadır. Ayrıca kişinin yapacak olduğu seyahatte hava yolu, deniz yolu ya da karayolu ile gerçekleştirilecek ise Schengen kurallarına uygun olarak seyahat edilmesi şarttır. Yunanistan ülkesine sınır geçişlerinde sınır görevlileri konaklama bilgilerini, sağlık seyahat sigortası bilgilerini ibraz edilmesi de kişiden isteyebilme hakkına sahiptir.

Yunanistan serhat nedenini ve planına uygun bir şekilde belge ve evrakların kişinin ülkeye giriş sırasında hazır bulundurması gerekmektedir. Kişinin yapmış olduğu yunanistan vize başvuruları ise yedi ila 15 iş günü içerisinde sonuç almaktadır. Seyahat nedeni ile ilgili herhangi bir engelin yaşanmaması adına başvuru işlemlerinin en az bir ay öncesinden yapılması da yetkilendirilmiş meze merkezleri tarafından tavsiye edilmektedir.

Yunanistan vizesi – ekşi

Yunanistan vizesi – ekşi

Yunanistan vizesi başvuru Formu

Yunanistan vizesi başvuru Formu

VFS Global Yunanistan

VFS Global Yunanistan

VFS Global randevu

VFS Global randevu

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu