Yunanistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Yunanistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Yunanistan Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yunanistan Uzun Süreli Vize

Seyahat etmeyi ve yeni ilkeleri keşfetmeyi seven insanların her zaman şikâyet ettikleri bir konu vardır. Uzun süreli Schengen vizesi alamama problemi. Özellikle Schengen’e üye olan Avrupa ülkeleri seyahat süresi kadar vize vermektedir, ya da kişi için en fazla 15 günlük bilgisi vermektedir. Avrupa ülkelerinden üç ila altı ya da 12 aylık vize almak imkânsız değildir. Ancak çok zorlu bir süreçtir.

 

Eğer yakın bir zamanda kişinin seyahat planı var ise ayrıca Yunanistan uzun süreli vize almak istiyor ise çok sık gittiği bir master ülkesinin olması gerekmektedir. Schengen bölgesine iyi olan ülkeler ikinci ve üçüncü yapılan başvurularda daha uzun bir süreli Schengen vizesi vermektedir. Bu nedenden dolayı kolayca ve kişinin sıklık ile gitti bir ülkesinin olması gerekmektedir. Vize başvurusu için birkaç kez bu ülkeden yararlanabilir. Bunun yanı sıra her başvurusunda vize süresi biraz daha uzayacaktır.

Schengen bölgesine üye olan ülkeler ikinci ve üçüncü yapılan başvurularda daha uzun bir süreli Schengen vizesi vermektedir. Bu nedenden dolayı kolayca ve kişinin sıklık ile gitti bir ülkesinin olması gerekmektedir. Vize başvurusu için birkaç kez bu ülkeden yararlanabilir. Bunun yanı sıra her başvurusunda vize süresi biraz daha uzayacaktır.

 

Ayrıca kişinin Schengen vizesi almış olduğu ülkeye ilk girişini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kişinin vizesini hangi ülkeden almış ise ilk seyahatinde o ülke için planlaması gerekmektedir. Örnek verecek olursak; kişi birden fazla Schengen ülkesine seyahat etmeyi planlıyor ise, ayrıca vizesinde İtalya ülkeden almış ise ilk durağı kesinlikle yeterli olması gerekmektedir. Ardından Fransa, Almanya ya da Polonya gibi diğer Schengen ülkelerine de seyahat planı gerçekleştirebilme hakkına sahiptir. Kişinin vizesini doğru bir şekilde kullandığı taktirde bir sonraki başvurularında daha uzun süreli bir vize alma imkanı da mevcuttur. Alıcı kişinin de belirlemiş olduğu ülkeye kısa süre sonra tekrar gideceğini de garanti etmesi gerekmektedir.

 

Kişinin vize başvurusu için hazırlamış olduğu evraklar arasına vize almak istediği ülkeye dair birkaç ay içerisinde tekrar gideceğini gösteren belgeler sunduğu taktirde uzun süreli bir vize alma şansını elde edebilmektedir. Bu belgeler örnek olacak verirsek; Otel ve uçak rezervasyonu gibi bilgilerdir. 

Aylık işinde dikkat etmesi gereken diğer bir konu ise başvurusunu yapacak olan ülkelerin uzun süreli veren bir ülke olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Kişinin Schengen vize başvurusu yapmadan hemen önce mutlaka uzun süreli vize veren ülkeler ile ilgili bir araştırma yapması gerekmektedir. Yunanistan, İtalya, İspanya türündeki ülkelerin uzun süreli vize verdiği yönünde kişiler yorumda bulunmaktadır. Ancak bu bilgilerin bir kesimi olmamak ile beraberinde genelde uzun verdikleri doğrulanmıştır. Kişi de Schengen vize başvurusunu uzun süreli ve kişiye veren ülkelerden birinde yapılması yetkili taraflarca tavsiye edilmektedir.

 

Ayrıca kişinin bir diğer dikkat etmesi gereken konu ise, banka hesabındaki bulunan paradır. Kişi banka hesabında fazla para göstermeye özen göstermelidir. Schengen vize başvuruları sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de budur. Başvuru yapan kişinin seyahati süresince masraflarını karşılayacak kadar parasının olduğuna dair bir kanıt belgesi göstermesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı başvurudan önce kişinin banka hesabında fazla bir para göstermesi, vizenin olumlu sonuçlanması adına hatta uzun süreli bir vize alması adına yardımcı olabilmektedir. Kişi banka hesabındaki maddiyatı yüksek göstermek için aile bireylerinden destek alabilme hakkına da sahiptir ancak, hesabında gösterilmiş olduğu parayı başvurusundan en az birkaç ay önce hesabına yatırması tavsiye edilmektedir.

 

Kişi aynı zamanda sağlık sigortasını uzun süreli yaptırmasında fayda vardır. Schengen vizesi başvuruları sırasında en çok talep edilen ve en önemli evrak seyahat sağlık sigortasıdır. Başvuru yapacak kişinin seyahatini kapsayacak bir şekilde 30.000 Euro teminatı olması şartı ile sağlık sigortasını yaptırması zorunludur. Seyahat sağlık sigortasını uzun süreli olması adına yapılanlar, vizenin uzun süreli verilmesine çok fazla bir etki etmese de ancak vize yetkilisi tarafından olumlu bir etki yaratmaktadır. Ayrıca kişinin seyahat bitiminde de kendi ülkesine döneceğine göre garanti eden bir belge sunması gerekmektedir.

 

Kişinin başvurusuna dikkat etmesi gereken bir başka etmen ise, bize değerlendirmesini yapan makamların kişinin ülkesine döneceğine ikna olması en önemli etkenlerden birisidir. Eğer kişi seyahatini tamamladıktan sonra ülkeden ayrılacağını belgelerle kanıtlayabilirse, uzun süreli vize alma şansında daha da artırabilmek dedir. Ülkesine geri döneceğini garanti eden evrakların başında, kişinin iş yeriden almış olduğu dilekçe önemli bir unsurdur. Kişileri alacak olduğum bu dilekçe seyahat tarihlerini, iş yerindeki pozisyonunu, seyahat bitiminde ise işine devam edeceğini garanti eden bir yazı yazmak zorundadır. Kişi işe giriş bildirgesine, SGK hizmet dökümünü, ev ya da herhangi bir arsa var ise bunların tapuları ile kişinin araç ruhsatını da başvuru sırasında sunabilme imkânı mevcuttur.

 

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra eğer öğrenci ise başvuran kişi, okulundan alacağı öğrenci belgesi nde ibraz etmesi uzun süreli vize alması adına oldukça etkili olabilmektedir. Kişinin birlikte seyahat edeceği eşi ya da herhangi bir arkadaşının uzun süreli vizesi mevcut ise bunu başvuru dilekçesinde belirtmesinde de büyük bir fayda vardır. Başvuru yapacak kişinin seyahati beraber çıkmayı düşündüğü eşi, aile üyelerinden ya da arkadaşlarından uzun süreli vizesi var ise başvuru sırasında yazmış olacağı vize talep dilekçesinde de bu ayrıntıyı belirtmeyi unutma olmasında fayda vardır.

 

Kişi bu seyahati yakını ile ya da arkadaşları ile birlikte yapacağı, seyahatin amacına, birkaç kez daha belirtmiş olduğu ülkeye beraber seyahat etmek istediğini dilekçesinde mutlaka ibraz etmesi gerekmektedir. Bu kişi de uzun süreli vize almasında oldukça etkili olabilmektedir. Ayrıca kişinin imkânı var ise, ticari vize başvurusu da yapabilmektedir. Başvuru yapacak geç eğer bir iş yerinde çalışıyor ve uzun süreli vize sahibi olmak istiyor ise bunun için yapması gereken ticari bir vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

 

Ticari vize başvuruları için gerekli evraklar kişinin şirketinden sağlanması talep edilmektedir. Şirket evrakları, şirketin yazısı gibi gerekli evrakların hazırlayın ticari vize başvurusu yapılır ise hem dizi açısından hem de daha uzun süreli bir vize alması açısından kişiye oldukça büyük bir fayda sağlamaktadır.

 

Tüm belirtilenlerin yanı sıra, kişinin yetkili makamlara sunacak olduğu evrakların eksiksiz ve doğru olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Eskiden merciler tarafından eksik bir evrak ya da hatalı bir bilgi tespit edilir ise, mercinin kişi adına ek evrak talep etme hakkı bulunmaktadır. Yunanistan bize başvuruları da dahil olmak ile birlikte, tüm vize başvuruları için hazırlanacak tüm belgelerin yetkili makamlar tarafından talep edilen şekilde olması oldukça önemlidir.

 

Kişinin başvuru yapmış olduğu evrakların gerekli yerlerden onaylanması adına bazılarının yetkili birimlere imzalanmış ve damgalanmış olması da önemlidir. Önemli olan bir diğer ayrıntı ise, talep edilen evrakların içerisindeki bilgilerin doğru yansımasıdır. Talep edilen bu bilgiler, Yunanistan’daki yetkili makamların hakkında karar vermesini olumlu etkilemektedir.

Uzun süreli Schengen vizesi dilekçe Örneği Türkçe

Uzun süreli Schengen vizesi dilekçe Örneği Türkçe

Yunanistan vizesi – ekşi

Yunanistan vizesi – ekşi

5 yıllık Schengen vizesi

5 yıllık Schengen vizesi

Schengen vize ücreti

Schengen vize ücreti

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu