Yunanistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Yunanistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Yunanistan Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti, kişinin Yunanistan ülkesi adına yapacak olduğu seyahat nedenine göre farklılıklar göstermektedir. Ancak konsolosluklar 6 yaş altında bulunan çocuklardan herhangi bir vize ücreti talebinde bulunmamaktadırlar. Yunanistan Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu kriterlere göre, vize ücretleri konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezlerinin ücretlerini kapsamaktadır.

Kişinin yapacak olduğu Yunanistan vize başvuruları ise, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Kısa süreli bir vize, yani Yunanistan Schengen vizesi kapsamı içerisinde turistik, aile ziyareti ya da ticari vizelerin ise ücreti uzun süreli Yunanistan D tipi vizelerinden farklılıklar göstermektedir.

Kişinin vize alım süreci içerisinde, Yunanistan vize ücreti adına belirlenmiş olan vize harç bedelini Yunanistan Konsolosluğu ya da vize merkezleri tarafından doğrulanması tavsiye edilmektedir.

Kişinin Yunanistan ülkesi adına yapacak olduğu seyahatin önceliklerini belirlemesi, sorunsuz bir şekilde Yunanistan vize başvurusu gerçekleştirmek adına güncel vize ücretlerinin öğrenmek için, kişiler dilerse vize merkezleri ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilme hakkına da sahiptirler. Bunun yanı sıra, kişinin bilgi istemesinin akabinde yetkilendirilmiş olan vize merkezleri ya da firmaları, kişilerden kendi tarafına herhangi bir ücret talebinde bulunma hakkına sahip değillerdir.

Genellikle vize danışmanlık ücret fiyatları 30 Euro’dur. Bunun yanı sıra kişinin rızası halinde ek hizmet uygulanacak ise, ek hizmet bedelleri de merkezden merkeze ya da firmadan firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

Yunanistan vize ücretleri ise 3 Şubat 2020 tarihi itibari ile 20 Euro ile zam alarak 110 Euro olarak bildirilmiştir. Yunanistan ülkesi için turistik vize 100 Euro, ticari vize 100 Euro, ziyaret vizesi 100 Euro, kültürel ve spor faaliyetleri adına alınacak olan vize 100 Euro ve eğitim amacı doğrultusunda alınacak olan vize ise 30 Euro olarak yetkili merciler tarafından belirlenmiştir.

Kişilerin, Yunanistan ülkesine seyahat gerçekleştirmek amacı ile gerekli talep edilen seyahat sağlık sigortası da belirli bir ücret karşılığında vize merkezleri tarafından da yapılmaktadır. Kişilerin alacak olduğu bu zorunlu evrak ücreti ise, yine kişinin alacak olduğu sigorta süresine göre de değişkenlikler göstermektedir.

Vize merkezleri tarafından yapılacak olan kişiye özel evrak liste gönderimi, telefonda sınırsız bir şekilde destek hizmeti, vize uzmanları ile ön başvuru hizmeti, kişinin başvuru dosyasının hazırlanma hizmeti, Yunanistan vizesi adına alınacak olan randevu hizmeti, gerekli talep edilen evraklar için fotokopi ve çıktı hizmeti ve tüm bunların yanında da karşılama hizmet bedelleri 30 Euro’dur.

Tüm sayılmış olan bu kişiye özel danışmanlık hizmetlerinin kapsamış olduğu hizmetler;

 1. Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi: Başvuru yapacak olan kişinin mesleki pozisyonuna ve statüsüne, meslek grubu ve yapacak olduğu seyahatin nedenine göre evrak listesinin hazırlanması ve başvuru yapan kişiye ulaştırılmasıdır. Yetkili makamlar tarafından belirlenmiş her seyahat nedenine ve meslek gurubuna hazırlanmış olan bir evrak listesi bulunmaktadır. Hazırlanmış olan tüm bu evrak listelerinin güncel ve hatasız bir şekilde hazırlanması kişinin başvurusunun doğru adımlar ile yapılması adına olanak sağlamaktadır.
 2. Telefon ile Sınırsız Kişiye Destek Hizmeti: Talep edilen evrakların hazırlanma aşamasında, evrakların doğru bir şekilde anlaşılması ve hazırlık sürecinde ara bilgilendirmelerin kişiye aktarılmasına olanak sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde dilekçeler ile ilgili nelerin dikkat edilmesi gerektiğini, banka hesap detaylarını, uçak ve otel rezervasyon bilgilerinin ne şekilde olması gerektiğini, sigorta konusu ile alakalı sorular, e-devlet platformu üzerinden alınacak olan belgelerin içerikleri ve ayrıntıları gibi pek çok konu hakkında kişinin aklında bir soru olmaması adına tarafına bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı bir başvuru sırasında, başvuru yapan kişi ile yetkili merkez arasında yarım saat ve bir saat arasında birçok konuda görüşme sağlanmaktadır.
 3. Vize Uzmanları ile Ön Başvuru Hizmeti: Evrak listesinin kişiye ulaşmasından daha sonra, kişi diler ise evrakları merkeze götürebilir ya da ülke uzmanları ile yüz yüze bir görüşme gerçekleştirerek kişi tüm detaylar hakkında bilgi alabilmektedir. Evrakların uyumluğu bir şekilde olup olmaması, başvurunun yapılıp yapılmayacağının bir öngörüsünün yapılması, kişinin başvuru yapıp yapamayacağının kararının verilmesi adına yapılacak bir görüşmedir. Akabinde kişi başvuru yapmak adına uygun niteliklere sahip değil ise, danışmanlık bedel hizmeti olarak sadece 100TRY ödeme gerçekleştirmesi gerekmektedir.
 4. Kişinin Başvuru Dosyasının Hazırlanma Hizmeti: Talep edilen evrakların ve formların doldurulmasından sonra kişinin başvuru dosyası, yetkili mercilerin talep ettiği bir düzende hazırlanmalıdır. Kişinin dosyası ise konsolosluk adına en büyük referanstır. Online olarak gerçekleştirilecek olan form eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Kişinin dosyasının anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel tüm bilgilerinin ayrıştırılma işlemi, kişinin çalışma belgelerinin doğru ve gerçek ile uyumlu bir şekilde hazırlanması, kişinin yapacak olduğu seyahat bilgileri ile rezervasyonlarının doğru bir biçimde talep edilen dosya içerisine konması ile birlikte, en güncel nitelikte, hatasız ve eksiksiz bir şekilde hazır halde getirilmesi uzman vize başvuru ekipleri tarafından gerçekleştirilmektedir.
 5. Randevu Alma Hizmet: Vize mülakatı için kişiye en uygun ve en yakın tarih için randevu oluşturmak adına bir hizmettir. Dönemsel olarak gerçekleşen tüm yoğunluklar göz önünde bulundurularak, kişiye en uygun verilebilecek randevu tarihi uzman tarafların aracılığı ile sistem içerisinden takip edilir ve kişinin ihtiyacı olan randevu oluşturulmaktadır.
 6. Çıktı ve Fotokopi Alma Hizmeti: Kişi, kişisel evraklarının aslını teslim etmek yerine randevu tarihinde vize başvuru merkezine bizzat gelerek orijinal evrakların fotokopisini ve çıktısını teslim edebilmek adına uygulanan bir hizmettir. Ayrıca kişinin başvuru dosyasının içerisinde olması gereken talep edilen evrakların beyanı için, vize başvuru merkezi içerisinde ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
 7. Karşılama Hizmeti: Kişinin almış olduğu randevu tarihinde, mülakat öncesinde kişi yetkili uzmanlar tarafından bina önünde karşılamak adına uygulanan bir hizmettir. Mülakat sırasında kişi konsolosluk yetkililerine seyahat nedenini ve kişiye sorulacak soruların doğru bir şekilde cevaplanması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Kişinin bu süreci en doğru ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi için vize merkezinin uzmanları kişiyi konsolosluk binası karşısında karşılamaktadır. Uzmanlar, sorulacak sorular hakkında kişiyi bilgilendirerek mülakata hazır bir halde getirmektedir. Kişinin konsolosluk içerisinde yapılacak olan mülakatta kendisini doğru bir şekilde izah etmesi başvurusunun değerlendirme aşaması için oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
 8. Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti: zorunlu bir hizmet olmamak adına, kişinin olağanüstü sağlık durumlarında kullanabileceği 30.000 Euro teminatlı bir 30 günlük seyahatini tamamlaması adına vize merkezleri tarafından bu hizmet 20 Euro karşılığında yapılmaktadır. Sigorta bedeli kişinin tercih edecek olduğu teminat kapsamına göre ve süreye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kurum tarafından yapılacak olan seyahat sağlık sigortası ve teminatlar adına kişi yetkililer ile iletişime geçebilme hakkına da sahiptir.
 9. Vize Başvuru Formunun Doldurulma Hizmeti: Kişi başvuru formu doldurmak adına, ancak yabancı bir dil kapsamı içerisinde daha önce form doldurmamış ise vize başvuru yetkilileri tarafından 30TRY karşılığında bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Kişi sadece bilgi kontrolü sağlayarak imza atması yeterli olacaktır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu